EKONOMİ GENEL MANŞET-TEPE SAĞLIK

400 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

400 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Özel Estetik Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarı sahibi Necdet Lafcı, 2 bin metre karelik tesislerinde yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlıyor. İstanbul başta olmak üzere kamu kuruluşlarına protez diş hizmet veren Lafcı, memleketinde istihdam yaratmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

 

400 KİŞİYE İSTİHDAM

 

1997 yılında kurulan ve sürekli büyüme ivmesi gösteren Özel Estetik Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarı’nın bugün modern tesislerinde yaklaşık 400 kişi çalışıyor. Uzman kadrosu ile yurdun çeşitli illerine hizmet veren laboratuvar, Süleymanpaşa’nın en büyük işyerlerinden birisi konumunda.

 

BÜYÜMESİNİ SÜREKLİ SÜRDÜRDÜ

 

Özel Estetik Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarı 1997 yılında Yenice Karahalil iş merkezinde 40 metrekarelik bir yerde faaliyete başladı. Yaklaşık elaman sayısı ve yerinin büyüklüğü konusunda yıllar içerisinde büyümeye devam eden firma 2 yıl sonra Ayman Döviz’in oraya taşınarak orada hizmete başladı. Orada 4 katta hizmet veren firma bu alan yetmemeye başlayınca Muratlı Caddesi’nde bir arsa üzerine labaratuvarı olarak inşa edilen alana taşındı. Büyümeye devam eden firmanın şuanda 400 çalışanı bulunuyor. Yaklaşık bin 800 metre kare alanda hizmet veren firma Türkiye’de kamu kuruluşlarına hizmet veriyor. Firmanın Trakya’nın tamamı Güney Marmara Balıkesir, Çanakkale, İstanbul’un Avrupa yakasında Okmeydanı, Sarıyer, Eyüp, Sultangazi, Topçular,  Güngören, Esenler olmak üzere çok bölgeye diş hizmeti mevcut. İstanbul Bakırköy ve Balıkesir’de birer şubesi bulunan firma bu illere de bu şubelerden hizmet vermekte.

 

SON TEKNOLOJİYLE HİJYENİK ŞARTLARDA ÜRETİM

 

Merkez hakkında bilgi veren Özel Estetik Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarı sahibi Necdet Lafcı, “Şuanda son teknolojiyi kullanıyoruz. Kapasite olarak Türkiye’den en iyi konumda bir labaratuvarız. 2018 yılında yaptığımız teknoloji yatırımları ile Türkiye’de bu kapasite teknik olarak en iyiyiz. 4. Lazer makinemizin de sparişini verdik. Bu imkanlarımızla tamamen kamu kurumlarına hizmet veriyoruz. Benim çiftçi Mehmet Amcam ve ev hanımı Ayşe Teyzem en iyilerine layık. Bu insanların dişi bu kaliteli son teknoloji ürünü makinelerde yapılıyor. Kaliteden ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

TEKİRDAĞ’A DÖNDÜ MEMLEKETİNE İSTİHDAM SAĞLADI

 

Memleketinde sağladığı istihdamın kendisini mutlu ettiğini kaydeden Lafcı, “Ben Tekirdağ’ın Ferhadanlı köyünde doğdum büyüdüm. Ankara’da okudum. Kafamda hep Tekirdağ’a dönmek vardı. Ankara’da teklifler çıktı önüme ama ben memleketime döndüm. 400 çalışanımın olması ve bu istihdamı şehrime sağlamam beni fazlası ile mutlu ediyor. Ekonominin çalkantılı olduğu şu günlerde devletimiz biraz daha istihdama yönelik destek verse daha mutlu olurum. 24 saatimin 16 saati bu işyerinde geçiyor. Şehrime kentime nasıl daha fazla katlı yaparım diye sürekli düşünüyorum. Çalışmak beni yormuyor. İnsanlara ekmek vermek bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL