GENEL

Tekirdağlılar sahili doldurdu: 10 bin kişilik dev iftar

Tekirdağlılar sahili doldurdu: 10 bin kişilik dev iftar

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi ve Hayırsever İş İnsanı Kiremitçiler Grup sahibi Bekir Kiremitçi’nin destekleriyle sahil dolgu alanda 10 bin kişilik iftar verildi.

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, Süleymanpaşa Belediyesi ve Hayırsever İş İnsanı Kiremitçiler Grup sahibi Bekir Kiremitçi’nin destekleriyle düzenlenen ‘Gönül sofraları’ iftar programına binlerce kişi katıldı. Kadir Gecesinde Sahil dolgu alanında kurulan sofralarda bir araya gelen binlerce vatandaş, deniz manzarası eşliğinde iftar yaparken, dev iftar programında adeta adım atılacak yer kalmadı.

İftar programına katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel yaptığı açıklamada, “Tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini kutluyorum. Ramazan Ayı boyunca şuana kadar 90 bin kişiyle beraber iftar açtık. Şehrimizin nüfusunun yarısı kadar vatandaşlarımızla gönül sofralarında buluştuk. İnsanlarımız birlik ve beraberliği ne kadar çok özlediğini gösterdi. Allah hepsinden razı olsun. Ben bu şehrin bir çocuğu olmaktan, bir ferdi olmaktan bu akşam bir kez daha gurur duydum” dedi.

İftar sonra Tekirdağ Eski Müftüsü Mahmut Gürlen dua yaptırdı. Ramazan boyunca iftar yemeklerine sponsor olanlara teşekkür belgesi verildi. Yüksel, iftar programlarnda aktif rol üstlenen Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı, Meclis Üyesi Hikmet Mutlu ve belediye personeline teşekkür etti. Gece çocuklar için Hacıvat ve Karagöz gösterileriyle devam etti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL