GENEL

TEKİRDAĞLILARI MEST ETTİ

TEKİRDAĞLILARI MEST ETTİ

Tekirdağ’da büyük bir katılımla düzenlenen sema gösterisinde semazenler ilgiyle izlendi. Bu yıl, ‘Mevlana’da ortak yaşam’ temasıyla gerçekleştirilen anma programında, Mevlânâ’nın hayatından kesitler sunuldu.

 

 

Süleymanpaşa Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfının ortaklaşa  ‘Aşkın Piri Hz. Mevlana Vuslatının 746. yıl dönümü’ nedeniyle düzenlenen ‘Mevlana’da ortak yaşam konulu program’ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

 

 

Düzenlenen programa Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ, Tasavvuf Vakfı Tekirdağ temsilcisi Erdoğan Ören’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen programda semazen ve mıtrıbanlarla yapılan sema gösterisine büyük ilgi gösterildi.

 

 

Aşkın Piri Hz. Mevlana’nın Vuslatının 746. Yıl Dönümü etkinlikleri hakkında bilgi veren Tasavvuf Vakfı Tekirdağ temsilcisi Erdoğan Ören; “Bugün Mevlana hazretlerinin 746. Vuslat Yıldönümü olarak Tekirdağ’da Tekirdağ halkına ücretsiz olarak Sema programı düzenlemek için bulunmaktayız. Şeb-i Arus 746 yıldır memleketimizde düzenlenmekte biz Karabaş-ı Veli kültür merkezi Bursa’da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Tekirdağ’dan başlayarak, Şeb-i Arus etkinliklerini devam ettireceğiz inşallah. Haftaya İzmit Bursa Gelibolu Mevlihanesi İzmir, Yunak, Afyon gibi birçok ilimizde düzenli olarak karabaş-i Veli Kültür merkezinin semazenleri ile birlikte Mevlana hazretlerinin Vuslat Yıldönümü Şeb-i Arus programı etkinliklerini yapmaktayız. Buradaki amacımız gençlerimizi, vatandaşlarımızın Mevlana öğretisi ve tasavvuf konusunda hem bununla tanışma bu etkinliklerle Mevlana’da ki özel yıl bu yıldaki temamız Mevlana da Hoşgörü, Mevlana’nın hoşgörüsüyle Mevlana’nın bizim hayatımızdaki yeriyle ilgili halkımızla buluşma amaçlı bu etkinlikleri düzenliyoruz ve bu etkinliklerimizin tamamı da ücretsiz olarak halkımıza sunulmakta” diye ifade etti.

 

 

 

Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ konuşmasından sonra semazenler gösteri yaptı. Protokol tarafından katılımcılara hediye ve çiçek takdim edildi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL