GENEL

Trabzonsporlu sürücü ile vali arasında ilginç diyalog

Trabzonsporlu sürücü ile vali arasında ilginç diyalog

FERHAT AKGÜN

Trafik uygulamasında emniyet kemerinde Trabzonspor armalı sürücüyü durduran Trabzonlu Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Biz şampiyonluğu böyle emniyet kemeri takarak aldık. Tabi kurallara uyacağız yani. O anlamda söylüyoruz” dedi. Sürücünün Fenerbahçespor Kulübü Başkanı Ali Koç’un açıklamalarını sorması üzerine ise Vali Yıldırım, “Bugün trafik konuşuyoruz boş ver. Onlar bizim işimiz değil” dedi.

 

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,  Karayolu Trafik Güvenliği Günü kapsamında Süleymanpaşa ilçesi tarihi valilik binası önünde sürücü ve yaya uygulamasına katıldı. Buradaki uygulama esnasında Trabzonsporlu bir sürücüyü çeviren Vali Yıldırım ile sürücü arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Sürücünün Trabzonspor armalı kemerini valiye göstermesi üzerine Vali Yıldırım, “Tamam o zaman yok yok çıkarma. Yani biz şampiyonluğu böyle emniyet kemeri takarak aldık. Tabii. Kurallara uyacağız yani. O anlamda söylüyoruz. Ama bütün takımlarımızı tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Hepsi yukarıda. Netice itibariyle bu Türk sporu için önemlidir. Türk futbolu için önemlidir. Trabzonspor’a bu sene Trabzonspor’umuz şampiyon oldu” dedi.

Sürücünün Fenerbahçespor Kulübü Başkanı Ali Koç’un açıklamalarını sorması üzerine ise Vali Yıldırım, “Bugün trafik konuşuyoruz boş ver. Onlar bizim işimiz değil. Onlar kendi evet. Yani bunu hiç gerek yok. Biz spor yapacağız. Yeneceğiz, yenileceğiz. Hiç önemli değil. Berabere kalacağız ama kardeşçe.
Spor kardeşliği biz de kardeşçe çıkacağız sahaya, kardeşçe sahadan da dışarı çıkacağız. Dışarıda da kardeş olacağız. Bunun başka yolu yok. Tamam? Oldu mu?” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL