GENEL

TSO’yu dolandırmıştı önce tutuklandı sonra serbest kaldı

TSO’yu dolandırmıştı önce tutuklandı sonra serbest kaldı

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Photoshop ile sahte belge üretip iş insanlarından belge karşılığı para alarak odayı zarara uğrattığı tespit edinen Selahattin H. Polisteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine konuldu. Zanlı itiraz üzerine cezaevinden adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ TSO’da memur olarak çalışan Selahattin H.’nin resmi ve özel kurumlara verilmek üzere odaya gelen iş insanlarına odanın sisteminden değilde kendi bilgisayarımda resmi belgenin aynısını fotoshopla yaparak verdiği ortaya çıktı. Sisteme kayıt yapmadan resmi evrağın sahtesini veren Selahattin H.’nin evrak karşılığı aldığı ücreti de odanın kasası yerine cebine indirdiği iddia edildi.

Kurum içi yapılan denetlemelerde odaya evrak için gelen iş insanlarının evrak kayıt defterinde isim ve numaralarının eksik olduğu tespit edildi. Bunun üzerine yapılan detaylı incelemede Selahattin H. isimli çalışanın bilgisayarında oda sisteminden ayrı bir klosör oluşturulduğu burada sistemden alınan belgelerinin aynısının photoshop programından yapıldığı belirlendi.

Odanın incelemesinin ardından Selahattin H. polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu. Selahattin H. itirazlar üzerine adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL