‘Üç beş dolar için, para için birbirlerine düştüler’

‘Üç beş dolar için, para için birbirlerine düştüler’

15 Mayıs 2022 10:51
‘Üç beş dolar için, para için birbirlerine düştüler’
0

BEĞENDİM


 

FERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Şimdi de Cahit Özkan ‘teslim oldular’ diyor. Arkasından bakıyorsun Ömer Çelik hemen çıkıyor. Yalanlama yapıyor. ‘Bizim partimizin görüşünü temsil etmiyor. Bizim görüşümüzü temsil etmiyor’ diyor. ‘Kendi görüşüdür diyor.’ Para nelere kadir ya? Üç beş dolar için, para için birbirlerine düştüler. Üç, beş dolar için birbirlerine düştüler. Birisi oklava diyor, öbürü baklava diyor” dedi.

 

 

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) teslim oldu” diyen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a tepki göstermiş. Çelik, Özkan için “Beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Tekirdağ Süleymanpaşa ilçe başkanlığını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çelik ve Özkan’ın açıklamalarını ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi.

‘CAHİT ÖZKAN DIŞI SÜSLÜ, İÇİ BOŞ BİR ZARFTIR’

Özkan’ın 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarına cevap veren Öztunç, “Cahit Özkan AK Parti Grup Başkan Vekili bir televizyon kanalına çıkıyor, bir televizyon kanalında bir söyleşi yapıyor ve orada iki şey söylüyor. Birincisi diyor ki ‘2023 seçimlerinde yüzde 75 oyla geleceğiz’ diyor. Yani Cahit Özkal’ın bu iddiasına kargalar bile güler. Aç tavuk kendisini darı ambarını ne zannedermiş? Eğer yüzde 75 oyları varsa buyursunlar hodri meydan. Hemen seçime gidelim. Niye 2023’ü bekliyorsunuz Cahit Özkan? Sandık getirin hemen. Hakem millet. Millete gidelim. Hakeme gidelim. Bakalım yüzde 75 mi alıyorsunuz, yüzde 20’nin altında mı oy alıyorsunuz? Hep beraber görelim Cahit Özkan. Cahit Özkan’ın açıklamaları zaten hep ciddiyetsizdir. Meclisteki konuşmaları da öyledir. Sallar, üfürür, içi boş konuşmalardır. Cahit Özkan dışı süslü, içi boş bir zarftır” dedi.

PARA NELERE KADİR YA? ÜÇ BEŞ DOLAR İÇİN, PARA İÇİN BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER

Özkan’ın BAE ‘teslim oldu açıklamaları ile ilgili de Öztunç, şunları kaydetti:

 

“İkinci açıklaması partisini de kızdırdı. Birleşik Arap Emirlikleri için konuşmuş. Diyor ki ‘teslim oldular bize diyor.’ Daha düne kadar bunların yayın organı Yeni Şafak Gazetesi bunların yandaş yazarları, yandaş gazeteleri, Birleşik Arap Emirlikleri için şerefsiz bunlar manşeti atıyordu. Sonra üç beş kuruş dolar gelecek diye ayağına gittiler. Para için Türkiye’nin itibarını yeniden para için sattılar. Şimdi de Cahit Özkan ‘teslim oldular’ diyor. Arkasından bakıyorsun Ömer Çelik hemen çıkıyor. Yalanlama yapıyor. ‘Bizim partimizin görüşünü temsil etmiyor. Bizim görüşümüzü temsil etmiyor’ diyor. ‘Kendi görüşüdür diyor.’ Para nelere kadir ya? Üç beş dolar için, para için birbirlerine düştüler. Üç, beş dolar için birbirlerine düştüler. Birisi oklava diyor, öbürü baklava diyor. Arka arkaya açıklamalar yapıyorlar. İlginçtir. Cahit Özkan grup başkan vekilleri. Yani partilerinin görüşünü temsil etmiyor muymuş grup başkan vekilinin sözleri önemlidir. O zaman bugüne kadar mecliste Cahit Özkan’ın yaptığı konuşmalar partilerinin partisinin görüşünü temsil etmiyor demek ki. Ya da bundan sonra Cahit Özkan’a yapacağı konuşmalar partisinin resmi görüşü değil demek ki. Muhtemelen herhalde grup başkan vekilliği görevinden alacaklardır. Öyle görünüyor”

Öztunç CHP’ye katılanlara rozet taktı. Öztunç’a ziyaretinde CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da eşlik etti

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.