GENEL

Usta tiyatrocular Tekirdağ’da

Usta tiyatrocular Tekirdağ’da

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin kültür etkinlikleri kapsamında, usta tiyatro ve sinema oyuncuları Kültür Çadırında Süleymanpaşalı sanatseverlerle bir araya geldi.

Usta Tiyatro ve Sinema Oyuncusu, aynı zamanda Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölüm Başkanı Ahmet Yenilmez’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşide, yıllardır sevilen dizi ve sinema filmlerinde rol alan deneyimli tiyatrocu, oyuncu, rejisör ve eğitmenler, Süleymanpaşalı sanatverlerin sorularını yanıtladı.

SANAT, TİYATRO, KÜLTÜR VE KEYİF DOLU BİR SÖYLEŞİ

Etkinlikte ünlü oyuncular Bahtiyar Engin, Şahin Ergüney ve Tekin Temel konuşmacı olarak yer alırken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Moderatör Ahmet Yenilmez’in ısrarı ile sahnede ünlü isimlere katıldı.

Yenilmez, belediyelerin sanat ve kültür etkinliklerine ağırlık vermesinin, ayrıca sanatsal eğitim faaliyetleri yürütmesinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i tebrik etti. Yenilmez, Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarının, konservatuvar seviyesinde eğitim veren az sayıda belediyeden biri olduğunu ancak bu seviyede Tiyatro eğitimi veren tek belediye olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yenilmez’in ve seyircilerin soruları üzerine görüşlerini paylaşan duayen oyuncular Engin, Ergüney ve Temel, kendi sanat hayatlarından örnekler vererek Türkiye’deki kültür ve sanat hayatı ile sanata bakış açılarını değerlendirdiler.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN KİRAZ İKRAMI

Söyleşinin ardından, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, katılımcılara anı plaketi ve çiçek takdim ederek, kiraz ikramında bulundu. Keyifli söyleşi için sanatçılara teşekkür eden Yüksel, önümüzdeki dönemde sanatsal anlamda çok daha aktif bir Süleymanpaşa Belediyesi ortaya koyacaklarını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL