GENEL GÜNDEM SON DAKİKA

VALİLİK O İDDİALARI YALANLADI

VALİLİK O İDDİALARI YALANLADI
Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada polislerin yoğunluk oluşturuyor diye gazete bayilerinden gazete topladığı iddialarını yalanladı.
Edinilen bilgiye göre bazı basın yayın organlarında Tekirdağ’da polisin yoğunluk oluşturuyor diye gazete bayilerinden gazeteleri topladığı yönünde haberler çıkmıştı.
Tekirdağ Valiliği’nden iddialar üzerine açıklama yapıldı. Açıklamada, “Tekirdağ ilimizde 01.05.2021 tarihinde “önünde yoğunluk oluşuyor” diye gazete bayilerinden gazetelerin toplatıldığına ve gazete almak için gidenlerin gazete bulamadıklarına dair haberlerin bazı yazılı basın ve sosyal medyada yer aldığı görülmektedir. İlimizde Valiliğimiz ve hiçbir Kaymakamlığımızda bu doğrultuda bir karar alınmamış olup, böyle bir uygulama yapılmamış, böyle bir durumun varlığına dair de bir şikayet veya müracaata da rastlanılmamıştır. Anayasamızda güvenceye alınan “basın özgürlüğü ve habere ulaşma hakkı”, kanunlar çerçevesinde Devletimizin bütün kurumlarıyla titiz bir şekilde korunmaktadır. Bu tür iftira ve provokasyon niteliğindeki haberlerle ilgili yasal haklarımızı kullanarak suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL