EKONOMİ GENEL SİYASET SON DAKİKA

Yağ kuyruğunda bekleyen vatandaş: Bizi bu hale getirenler utansın

Yağ kuyruğunda bekleyen vatandaş: Bizi bu hale getirenler utansın

FERHAT AKGÜN

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO), Tekirdağ’da 5 litrelik ay çiçek yağını 99 liradan satışa sunmasının ardından bir saattir yağ alabilmek için kuyrukta bekleyen bir vatandaş, “Bizi bu hale getirenler utansın. Ne diyeyim yavrum. Diyeceğim bu yani” dedi. Bir yaşlı vatandaş ise, “Görüyorsun halimizi kuyrukta bekliyoruz. Para olsa burada beklemeyiz” dedi.

‘KUYRUKLAR TÜRKİYE’DE BİTMEZ’

Beş litrelik yağın marketlerde 200 lirayı bulması üzerine TMO, 5 litrelik ay çiçek yağını 11 Ocak itibarıyla piyasaya sürmüştü. TMO, Nisan 2021’de 5 litrelik ay çiçek yağını 59 TL’den piyasaya sürmüştü. Tekirdağ’da TMO’nun 5 litrelik yağı 99 liradan satışa sunması uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Bir saati aşkın süredir kuyrukta bekleyen vatandaşlar duruma isyan etti.
Kuyrukta bekleyen bir vatandaş, “Yağ sırası bekliyoruz. Piyasada 135-140 lira olan ayçiçek yağı burada 99 lira. 15-20 dakikadır burada bekliyorum. Her zaman kuyrukta bekliyoruz. Kuyruklar Türkiye’de bitmez” dedi.

‘PARA OLSA BURADA BEKLEMEYİZ’

Yaşlı bir vatandaş, “Görüyorsun halimizi kuyrukta bekliyoruz. Para olsa burada beklemeyiz. Söyleyecek ne diyeyim. Akaryakıta zamlar geldikçe iğneden ipliğe hepsine zam geliyor. Akşam yine 42 kuruş benzine zam geldi. Daha başka ne söyleyeyim. İnsanların perişan halini görsünler” dedi.

‘NE YAPACAKSIN BEKLEYECEKSİN’

Bir vatandaş ise, “Ofisin kendi ürünü bu yağ ürünü. Kendi marketinde niye bu fiyata satmıyor. Kendi ürünü ama marketinde satmıyor niye burada milleti kuyrukta bekletiyor. Marketinde 119 lira burada 99 lira. Bir saattir kuyrukta bekliyorum. Ne yapacaksın bekleyeceksin” dedi.

‘BİZİ BU HALE GETİRENLER UTANSIN’

Bir vatandaş, “Bizi bu hale getirenler utansın. Ne diyeyim yavrum. Diyeceğim bu yani. Dağıt çeşitli marketlere. Şehir içinde bir sürü market var. Yazık değil mi insanlara” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL