YAĞMURLAR ÖNCESİ DERELER TEMİZLENDİ

YAĞMURLAR ÖNCESİ DERELER TEMİZLENDİ

27 Ağustos 2021 23:25
YAĞMURLAR ÖNCESİ DERELER TEMİZLENDİ
0

BEĞENDİM


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü dere temizlikleri kapsamında Kapaklı ilçesinde bulunan Karaağaç, Yeniçeşme, Çayır ve Karagözlü derelerinde temizlik çalışması yaptı.

Çevre ve insan sağlığını tehdit eden olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve görüntü kirliliğine son vermek amacıyla yürütülen dere temizliği çalışmalarında ortaya çıkan atıklar da mevzuata uygun bir şekilde bertaraf edildi.

“DERE TEMİZLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çevremizi temiz tutmak, halk sağlığını korumak ve kent estetiğini sağlamak amacıyla dere temizliği çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derelerimizi her türlü kirlilikten arındırarak halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak ve derelerimizin bulunduğu alanlara güzel bir görünüm kazandırmak, Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (TESKİ) hizmet politikaları arasında yer alıyor. Bilindiği gibi 2014 yılından bu yana dere ıslahı alanında büyük ve önemli projeler gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz çalışmalarla derelerimizin her zaman temiz kalmasını sağlıyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalar belirli bir program dâhilinde devam edecek” dedi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.