GENEL GÜNDEM

YATALAK BABASINI EVE PANELVAN MİNİBÜSLE GÖTÜRDÜ

YATALAK BABASINI EVE PANELVAN MİNİBÜSLE GÖTÜRDÜ

FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde muayene olan 74 yaşındaki yatalak babasını eve götürmek için çağırdığı ambulans gelmeyince, oğlu hastane önüne çağırdığı panelvan minibüsle eve götürdü.

 

 

 

Edinilen bilgiye göre 74 yaşında Cemil Varlı ay önce Okmeydanı Şehir Hastanesi’nde beyin tümörü nedeniyle ameliyat oldu. Ruşen Varlı babası Cemil Varlı’yı bugün sabah saatlerinde Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Radyoloji ve Nöroloji Bölümüne muayene olmaya götürdü. Muayene sonunda hastane yetkililerine ve 112 ambulans servisine haber verdi. Babasını götürmek için 1.5 saat ambulans gelmeyince Varlı, panelvan bir minibüs bularak içine yatak serdi. Yatalak babasını panelvan minibüse koyan Varlı, hastaneden ayrıldı.

 

Babasını eve panelvan araçla götürdüğünü kaydeden Ruşen Varlı, “Babamı kontrol ve muayene için şehir hastanesine 112 ambulansla götürdük. Dönüşte de aradık ama bir türlü gelen olmadı. Hem hastane doktorunun talebi oldu hem de bizim talebimiz olmasına rağmen 1.5 saat hastane önünde bekledik. Babam yüzde 85 engelli olduğu için hastane doktoru ambulans talep etti. Ambulans gelmeyince çaresiz bir şekilde panelvan bir araç bularak içine yatak serdik. Babamızı bu şekilde taburcu ettik” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL