GENEL TEKNOLOJİ YAŞAM

Yazın en büyük sorundu çözüldü

Yazın en büyük sorundu çözüldü

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Kumbağ, Barbaros ve Naip Mahallelerinin atık su sorununu çözmek amacıyla hayata geçirilen Kumbağ TM2-Altınova TM12 Arası Kanalizasyon Terfi Hattı İnşaatını tamamlandı.

TESKİ tarafından gerçekleştirilen “Kumbağ TM2-Altınova TM12 Arası Kanalizasyon Terfi Hattı Projesi kapsamında 9.008 metre kanalizasyon terfi hattı, 1 adet yeni terfi merkezi, 1 adet mevcut terfi merkezi revizyonu ile maslak ve vana odaları bulunuyor. Bunun yanında, Naip Mahallesi için 3.327 metre uzunluğunda Ø300 olarak projelendirilen kanalizasyon inşaatı da tamamlanarak, Köy Hizmetleri zamanında foseptik yapısı olarak tasarlanmış olan sistemin, TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kumbağ TM2 terfi merkezine bağlantısı yapıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yapımını tamamladığımız Kumbağ TM2-Altınova TM12 Arası Kanalizasyon Terfi Hattı Projesinin açılışını 10 Eylül Cuma günü gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz projemiz sayesinde Kumbağ, Barbaros ve Naip Mahallelerinin atık sularının, Süleymanpaşa İlçesi Karadeniz Mahallesinde bulunan Batı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine iletilmesi sağlanarak, çevreye zarar vermeden arıtılması sağlanmış olacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak gelecek kuşaklara temiz, yaşanılabilir bir çevre bırakma sorumluluğu ile hareket etmeye devam edeceğiz. Kumbağ TM2-Altınova TM12 Arası Kanalizasyon Terfi Hattı’nın vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL