EKONOMİ GENEL GÜNDEM SİYASET

YEL, AĞUSTOSTA BİTECEK DEMİŞTİ

YEL, AĞUSTOSTA BİTECEK DEMİŞTİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ-Malkara Ayrımı Barbaros Liman Bağlantı Yolu’na ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesine gelen yanıtta, yolun bitiş tarihinin yine belirtilmediğini söyledi. Aygun, “AKP Tekirdağ Vekillerinin açıklamaları boşa düştü. Çünkü AKP Tekirdağ Vekili Mustafa Yel, yolun Ağustos ayında biteceğini açıklamıştı. Ağustos’un sonundayız hale tık yok. Yolu uma uma döndük muma” diye konuştu.
Aygun, Barbaros Mahallesi’ndeki limandan Tekirdağ-Malkara yoluna 6.5 kilometrelik bağlantı yolunun halen bitirilmediğini vurgulayarak, “Müteahhide ödeme yapılarak, ek ödenekle yolun bir an önce tamamlanması sağlanmalıdır. Bu yıl ayrılan 10 bin TL ödenek yetersizdir. Yolu ne zaman tamamlayacaksınız?” diye sorduğunu anımsattı.
İŞTE BAKAN’IN YANITI
Aygun, bu önergesine yanıt geldiğini ifade etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gelen yanıtta, projenin bitiş tarihinin açıklanamadığını kaydeden Aygun, “Anlaşılan maddi sıkıntı aşılamamış!” diye konuştu.
Bakan’dan gelen yanıt aynen şöyle:
“Proje uzunluğu 6.5 km olan Tekirdağ Malkara ayrım Barbaros Liman Bağlantı Yolu’nun 4.7 kilometresi Bitümü Sıcak Karışım kaplamalı bölünmüş yol (BY-BSK) olarak tamamlanmış olup kalan kesimlerde çalışmalar devam etmektedir.”

 

Aygun bu yanıtla AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Haziran 2021 tarihindeki açıklamalarının boşa düştüğünü söyledi. Yel’in “Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığım görüşmede Ağustos ayında bu yolun tamamlanacağı bilgisini aldım” açıklaması yaptığını anımsatan Aygun, “Sayın Yel bu açıklaması ile boşa düştü. Ağustos ayının sonuna geldik, yol halen bitmediği gibi konuya ilişkin soru önergeme yanıt geldi. Burada tarih bile veri! Bu yolu da CHP iktidarında bitireceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL