Zenginden alıp 13 bin aileye ulaştıracak

Zenginden alıp 13 bin aileye ulaştıracak

7 Nisan 2022 12:21
Zenginden alıp 13 bin aileye ulaştıracak
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN


Tekirdağ’ın Çerkezköy Belediyesi, vatandaşların belediye sitesinden online olarak koli satın alabildiği sistemle ilçede yaşayan 13 bin aileye ramazan kolisi ulaştıracak. Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sanayi kentinde neredeyse nüfusun yüzde 7’sine 8’ine 9’una denk gelecek şekilde bir destek söz konusu. Bu vatandaşlarımızın gerçekten ekonomik olarak hangi zorlukları yaşadığının en açık, en net göstergesi” dedi.

 

Çerkezköy Belediyesi internet sitesinden online olarak koli alan vatandaşlar bu sayede belediye aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi desteğinde bulunuyor. Geçen yıl 11 bin koliyi vatandaşa ulaştıran belediye bu yıl da 13 bin aileye ulaşmayı hedefliyor.

 

KOMŞUDAN KOMŞUYA PAKET DESTEĞİ

 

13 bin aileye paket dağıtacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Akay, “Çerkezköy Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği bir komşu paket kampanyası, dayanışmayı arttıran Çerkezköy Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla aynı zamanda da Çerkezköy’deki hemşerilerimizde ki dayanışma duygusunu arttırmak amacıyla bir komşu paket kampanyası başlattık. Geçen yıl rakamımız 11 bin vatandaşımıza Çerkezköy’ün öz kaynakları ve komşu paket desteklediği ile rakamımız 11 bin olmuştu sayımız. Bu seneki hedefimiz 13 bine yakın vatandaşımıza Çerkezköy Belediyesi ‘nin öz kaynaklarıyla hazırladığı destek rollerini aynı zamanda yine Çerkezköy’de komşulara destek olma olmak isteyen vatandaşlarımıza da başlattığımız bir kampanya. Komşu paket cerkezkoy.bel.tr adresine giren Çerkezköy’deki tüm hemşerilerimiz hayırseverlerimiz kendi gönüllerinden geçen sayı kadar adedi bağışta bulunuyorlar. Bu başta Çerkezköy birisinin bilgi işlem adresine düşüyor ve bağış yapan vatandaşlarımızın kolileri Çerkezköy Belediyemize müracaat eden vatandaşlarımıza da ulaştırıyoruz. Bu anlamda hayırseverler ile vatandaşları buluşturan bir sistem kurduk. Çerkezköy Belediyesi olarak bu yıl hedeflediğimiz rakam 13 bine yakın vatandaşımıza destek olmayı planlıyoruz. Ramazan ayının birliği, Ramazan Ayı’nın beraberliği, dayanışma anlayışı içerisinde bu kampanyamıza çok ciddi anlamda da katılım ve destek var. Destek sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi şükranlarımı, sunuyorum” dedi.

‘30 BİN KİŞİLİK İFTAR VERECEĞİZ’

 

İlçede kovid nedeniyle yapamadıkları toplu iftarları da bu Ramazan’da yapacaklarını ifade eden Akay, “Yine Ramazan ayında Çerkezköy’de geleneksel hale gelmiş kovid dönemi haricinde mahalle iftarları yapmaya yeniden başlıyoruz. Bu yıl inşallah bu yıl 30 bine yakın vatandaşımıza mahalle iftarları ile o mahallede yine iftar sofralarını cuma akşam itibari kurmaya başlıyoruz. Ramazan’ın birlikleri Ramazan’ın beraberliğini biz Çerkezköy’deki tüm hemşerilerimiz ile paylaşıyoruz. Hayırseverlerimiz de de bu konuda desteklerini alıyoruz. Komşu paket kampanyasıyla ve Ramazan iftar sofralarımız da Çerkezköy’de bir dayanışmayı gelenek haline getirdik. Bu yılda o geleneğe söz veriyoruz” diye konuştu

‘VATANDAŞLARIMIZIN EKONOMİK OLARAK HANGİ ZORLUKLARI YAŞADIĞININ EN AÇIK, EN NET GÖSTERGESİ’

 

Akay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çerkezköy Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan aldığımız sayı şu anda 7 bin. Çerkezköy’ün nüfusu hızla göç alan, hızlı büyüyen bir sanayi kenti. Bu sanayi kentinde neredeyse nüfusun yüzde 8’ine 7’sine 9’una denk gelecek şekilde bir destek söz konusu. Bu vatandaşlarımızın gerçekten ekonomik olarak hangi zorlukları yaşadığının en açık, en net göstergesi. Bugün Çerkezköy 200 binlere dayanmış, nüfusunda 13 bin paketi dağıtıyoruz. 200 bin nüfusun neredeyse yüzde 80’nine dağıtıyoruz. Biz 80 bin ailenin yüzde 20’nin üzerinde bir noktada erzak paketi ulaştırır duruma gelmişiz. Şu ana kadar 7 bin müracaat almışız. 7 bin aile bugün Çerkezköy Belediyesi gelerek müracaatta bulunmuş. Bu çok ciddi bir rakam. Son dönemin ekonomik koşulları kovid sonrası dönem koşulları, vatandaşlarımızın bu noktadaki ihtiyaçları maalesef çok ciddi anlamda arttırmış durumda ve biz de bu arttırmadan sonra Çerkezköy Belediyesi olarak bu noktadaki desteklerimizi hem kendi öz kaynaklarımızda hem de hayırsever desteklerimiz de sağlamış bulunuyoruz”

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.