MIŞIL MIŞIL UYUDULAR

MIŞIL MIŞIL UYUDULAR

24 Aralık 2019 11:10
MIŞIL MIŞIL UYUDULAR
0

BEĞENDİM


Tekirdağ Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği ve Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde ‘Rumeli-Tekirdağ Göç’ Çalıştayı gerçekleşti.

 

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans salonunda gerçekleşen Rumeli-Tekirdağ Göç Çalıştayına Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Protokol üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Balkan Savaşlarından bahsederek; ‘’Görüldüğü üzere Balkan Şavaşları ve sonrasında yaşanan süreçler, 1989 yılında yaşanan göç hareketi, pek çok trajediye sebep olmuştur. Bu yaşananları unutmamalı, unutturmamalıyız. Tarihi tekerrürden ibarettir diyorlar, Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? der Mehmet Akif Ersoy. Tarih şuuru olmayan milletler, yaşadıkları olaylardan ders almazsa, bu da o milletler için yeni felaketlere, yeni musibetlere neden olur.  Geçmişimizi bilmeden geleceğe emin adımlarla ilerleyemeyiz. Bu düşünceden yola çıkılarak yapılan bu çalıştayın tarih bilincini aşılama açısından faydalı olacağını umuyor, bu çalıştay sonucunda hazırlanacak olan kitap, Tekirdağ’ın tarihine ışık olacak, bu konuda çalışma yapmak isteyenlere önemli bir kaynak olacaktır. Bu vesileyle bu çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e, Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Başkanı Hüseyin Bayol’a teşekkür ediyorum.’’ Diyerek konuştu.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından Rumeli-Tekirdağ Göç Çalıştayı başladı. Çalıştaya katılan gençler çalıştaya ilgi göstermeyerek telefonları ile oynadılar. Bazılarının ise uyukladığı gözlendi.

 

 

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.