100 GÜNLÜK İCRAATINI ANLATTI

100 GÜNLÜK İCRAATINI ANLATTI
Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Rektörlük Binası’nda basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Yerel basın ile bir araya gelen Rektör Şahin, göreve geldikten sonraki ilk 100 günde...

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Rektörlük Binası’nda basın mensuplarına kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Yerel basın ile bir araya gelen Rektör Şahin, göreve geldikten sonraki ilk 100 günde neler yaptıklarını yazılı ve görsel olarak aktardı.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Genel Sekreter Murat Eren, Genel Sekreter Yardımcısı ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, 100 günde neler yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığı toplantıda sözlerine yereldeki gazetecileri ağırlamaktan çok mutlu olduğunu dile getirerek başladı. Şahin, "Bu zamana kadar basın ile üniversite arasında bir kopukluk olmasından son derece üzgünüz. Ancak bundan böyle düzenli buluşma toplantılarımız olacak ve doğru bilgi alışverişini karşılıklı yapacağız. Artık böyle bir uzaklık olmayacak hepiniz her zaman kapımızı gönül rahatlığıyla çalabilirsiniz. Büyük istek ve emekle üniversitemiz adına çalışıyoruz. Çok kısa bir sürede kıymetli projeleri tamamladık. Henüz yolun başındayız. Kafamızda çok güzel şeyler var. Hepsini hayata geçireceğiz inşallah. Hocamız Mustafa Şentop’un da desteğiyle güzel işlere imza atıp hem üniversitemize hem kentimize kazandıracağız. Ziraat Fakültesi’nde kıymetli projelerimiz var.  Tekirdağ çiftçisine hizmet önemli. Çünkü burası turizm ve sanayi şehri olduğu kadar tarım ve hayvancılık şehri dolayısıyla Ayçiçek potansiyelinin üreticisinin olduğu yer. Aynı şekilde hububatta da öyle. Üniversite ile şehri sağlık, kültürel ve bilimsel anlamda spor alanında bütünleştirmek istediğimizi belirtmiştik. Bu anlamda yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesi farkındalık çalışmasıdır. Farkındalık çalışmalarından bir tanesi 'Minik Üreticiler' projesini yaptık. Çok da talep gördü. Bütün okullarımızda proje ofisimizde şuanda hanımlarımız ilgileniyorlar. Şuan da bütün okullarda hemen hemen bu tür talepler var. Onlarla ilgili de yeni çalışmalar yapmak istiyoruz. Minik üreticiler de çocuklarımız önemli. Doğa bilincini aşılamak, geleceğe yatırım yaparak dolayısıyla seralarımızda soğan ekimi ve marul hasadını gerçekleştirdik. Çok keyifliydi. Bunun gibi daha nice çalışmalar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Namık Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi üzerinde de duran Rektör Şahin konuyu şu şekilde özetledi: “Üniversite hastanemiz kent adına çok önemli bir yer. Özellikle randevu alma konusundaki sıkıntıları ben de biliyorum ancak artık pek çok konuda düzenlemeler getirdik. Şimdi otelcilik hizmeti verir gibi hastanemiz hizmet veriyor. Puanı 96’dır ve her anlamda takdir topluyor. Elbette eksiklerimiz var ancak giderek hızla çok daha kaliteli bir sistem kalıcı hale gelecek. Bizler var gücümüzle hastane olsun öğrencilerimizin mutlu bir okulda okumaları adına olsun elimizden geleni yapıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Dediğim gibi artık arada bir mesafe yok. Şeffaflık var. Her şey ortada olacak ve biz sizlerle hep irtibat halinde olacağız. Bugün burada olduğunuz için çok teşekkür ederim. Artık bu bir araya gelmelerimiz daimi olacak.”

Bilgilendirme sonrasında gazetecilerin soruları yanıtlandı. Akabinde ise toplu fotoğraf ile toplantı sona erdi.