AK PARTİ İL BAŞKANINI ARIYOR

AK PARTİ İL BAŞKANINI ARIYOR
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından boşalan il başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul...

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından boşalan il başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın Tekirdağ il başkanını belirlemek için temayül yaptığı ve 6 ismin sözlü yapılan temayülden çıktığı ileri sürüldü.

BAŞKANLIK İÇİN TEMAYÜL YAPILDI

Başkanlığına gelerek teşkilat mensupları arasında İl Başkanlığı için temayül yoklaması yaptığı öğrenildi. Teşkilat mensuplarını tek tek yanına çağıran İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, İl, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları eski il başkanları ve belediye başkanları ile baş başa sözlü temayül yaptı.

6 İSİM ÖN PLANA ÇIKTI

Kaynarca’nın teşkilat mensuplarından isim istediği öğrenildi. Temayüzde 6 ismin ön plana çıktığı ileri sürüldü. Öne çıkan isimlerden 4’ü mevcut il yönetiminde görev alan Bayram Başelma, Gökhan Saygı, Mülahim Kuru, Beste Emre Güngör oldu. Temayülden çıkan diğer 2 isim ise; Ali Gümüş ve Sadık Baş oldu.