AK PARTİLİ BAŞKANIN EŞİNDEN ŞOK İDDİA

AK PARTİLİ BAŞKANIN EŞİNDEN ŞOK İDDİA
Bir ilçe bu olayı konuşuyor.AK Partili başkanın eşinden tüyler ürperten iddia: ‘Eşim 2 yıldır beni dövüyor’AK Parti Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Mithat Soylu’nun eşi Sevgi Soylu, eşinin kendisini 2 yıldır darp ettiğini...

Bir ilçe bu olayı konuşuyor.AK Partili başkanın eşinden tüyler ürperten iddia: ‘Eşim 2 yıldır beni dövüyor’

AK Parti Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Mithat Soylu’nun eşi Sevgi Soylu, eşinin kendisini 2 yıldır darp ettiğini iddia etti. Eşi Mithat Soylu’nun bankadaki ortak kasayı zorla boşalttığını iddia eden Sevgi Soylu, eşine boşanma ve darp davası açtı. İddiaları kabul etmeyen Başkan Soylu, “asıl eşim beni dar etti. Ona da karşı dava açtım” diye kendini savundu.

İLÇE BU OLAYLA ÇALKALANIYOR

İddialara göre AK Parti Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Mithat Soylu’nun eşi Sevgi Soylu, eşinin kendisini darp ettiğini kaydetti. Habertrak Gazetesi’ne konuşan Soylu, eşine Marmara Ereğlisi Mahkemesi’nde hem darp hem de boşanma davası açtığını söyledi. 2 yıldır şiddet gördüğünü söyleyen Soylu, sahipsiz kaldığını elinden bir şeyin gelmediğini kaydetti.

‘EŞİM ORTAK KASAYI BOŞALTTI’

Eşi Mithat Soylu’nun nüfuzunu kullanarak Ziraat Bankası’ndaki ortak kasayı boşalttığını öne süren Bayan Soylu, “Yalnız ben boşanma sürecine girdiğim zaman, daha doğrusu evi terk ettikten birkaç gün sonra bankaya gittim kasadaki altınlarımı alıyım diyerekten oradaki memurlardan öğrendiğim şu; bana dediler bu kasa açıldı. Nasıl açıldı dedim? Bu kasa iki gün önce Mithat Soylu tarafından açıldı dediler. Nasıl açılır ortak kasa bana bildirim gelmeden dedim. Memurun bir tanesi dedi ki bildirim yapmak zorunda değil. Dedim nasıl değil. Ben kasaya girdiğim zaman ona bildirim gidiyor, o girdiği zaman da bana gelmesi lazım dedim. İkimizde de aynı anda bildirimler geliyor dedim. Bana niye bildirim gelmedi diye sordum? Biz o kadarını bilemeyiz dediler. Peki ne yaptınız kasayı dedim. Anahtarlar benim elimde dedim. Eşim oraya gittiğinde eşimle beraber anahtarları kaybettik, onun için bu kasayı açmam lazım demiş. Kasayı çilingir yardımıyla açtırtmış. Çilingir tutup kasayı açtırtmış. Yalnız şuan eşimin iddiası ben ona komplo kurup Nisan ayında daha altınları oradan almışım. Ama ben altın maltın almadım. Benim altınlarım orada duruyordu. Şu var iki grup altınım vardı. Üzerime koluma takılı olanlar onlar bende. Diğer grup altınlarım küçük kızımın küçük altınları vardı, kendimin, gerdanlıklarım hepsi kasada duruyorlardı. Şuanda avukatıyla beraber bana yaptıkları bu; diyorlar ki altınları siz aldınız. Ben Cimer’e bankadakilerle ilgili suç duyurunda bulundum” dedi.

ŞENTOP SESİMİ DUYSUN

Çığlıklarını kimseye duyuramadığını söyleyen Soylu, “Ben Mustafa Şentop’a ulaşmak istiyorum. Gerçekten mağdur durumdayım.  Mustafa Yel gitsin karakoldan benim darp raporumu alsın. O raporu bize vermediler. Boynumda büyük bir şişlik vardı. Ben gittiğimde hastanede bir saate yakın bekledim. Çünkü hastanede herkes onu tanıyor. Görevlilerin hepsi onu korktular. Başkan biz bunu şey yapamayız dedim ki yapar. Allah’tan yanımda kızım vardı. Siz ne demek istiyorsunuz dedi. Darp raporu alınması gereken bir şey. O arada polis geldi. Polislerden bir tanesi geldi yanıma isim olarak bilmiyorum bakın dedim benim eşim tanınmış bir insan dedim. Sakın kendisine bilgi gitmesini istemiyorum dedim. Benim bu raporu almam lazım dedim. Kim sizin eşiniz dedi. Dedim Mithat Soylu. Ooo yaptı. Arabaya doğru gitti sonra amiri arabadaymış. Duymadım ama amirine haber verin diyecek gibilerinden geldi. Arabaya gitti ben hemen arabanın kapısını açtım. Bakın dedim Mithat beye haber verirseniz sizi her yere şikayet ederim dedim. Ben çünkü burada kendi hakkımı savunuyorum dedim. Bu benim ilk dayak yemem değil bunu da bilin dedim. Ben kendisinin siyasi hayatı bitmesin diye ben iki buçuk senedir çocuklarınla birlikte mağdur durumdayım. Onun bana uyguladığı şiddeti ben hiç kimseye söylemedim. Bir kişiye söylemedi. Annemler geldiklerinde yüzümdeki, vücudumdaki morlukları görmesinler diye kapıları açmadım onlara evde yokum dedim. Telefon ettiklerinde evde yokum dedim. Aslında içerdeydim. Aslında benim bu raporu ondan öncesinde dayak yediklerimde almam lazım. Morarmadım yerimi bırakmadı” diye konuştu.

YILLARCA DAYAK YEDİĞİMİ KİMSEYE SÖYLEYEMEDİM

Eşinin 2 yıldır kendisine şiddet gösterdiğini kaydeden Soylu, “Mustafa Şentop’a sözüm şu; Şuan tamamen siyasetini kullanıyor. Siyasetle Ereğli’de yaptırmadığı iş yok. Ben ondan boşanmak niyetinde değildim. Belki dedim düzelir. Ona bir akıl olur. Özellikle Meral Topçu hanımefendi Kadın Kolları Başka herzeyi biliyor. O da herkese diyormuş ki sevgi bunları hak ediyor. Benden için öyle diyormuş. Ben bunlara yalvardım. Meral Topçu’nun kendisine dedim. Kocamın ismini çıkarıyorlar dedim. Bakın Ereğli’de bir tek AK Partiyi başa çıkaracak bir insandı. İl başkanına ulaşamadım. Gidemedim. Ben kızımı yada damadımı karıştırmak istemedim. Kendi başıma yapamıycam ulaşamayacağım kişiler. Benim elimde onların sadece karşı iddianamesi var. Şentop’a şunu söylemek istiyorum; Ben eşimin yine de siyaseti bitmesin diye ben onun bana uyguladıklarını kimseye söylemedim. En son dövdüğünde bile raporu almaya gittiğimde yine ona bir şey olmasın siyasetine bir şey olmasın diye yine şikayetçi olmadım” ifadelerini kullandı.

DAYAK YEDİM 15 GÜN EVDEN ÇIKMADIM

Sürekli dayak yediğini iddia eden Soylu, “Ereğli’de herkese sorun benim evimi 3 sene öncesine kadar parmakla gösteriyorlardı. Benim kocam gerçekten böyle bir insan değildi. Birtek kelime ile bizlerin lafını iki etmezdi. Çocuklarımın lafını iki etmezdi. Ama bu kız geldi geleli bunlar oldu. Ve şunu da söyleyeyim. Ben burayı kızımın yanına geldikten sonra gücünü kullanıyor Tapu Kadastro’dave bütün mallarını abisinin üzerine getirttiriyor. Benim alabileceğim malları geçirtiyor. Benim param olması lazım ki karşı mahkeme açabileyim. Benimle dalga geçiyorlar bir de hiçbir şey alamayacaksın diye. Avukatımı arayıp anlaşmalı boşanalım bir şey vermeyelim diyorlar. Siz sonra mallar için mahkeme açın diyorlar. İnsan 30 senelik karısını bu kadar kenara atıp ta o kızı baş köşeye koyar mı? Arkadaşlarım gidip konuşmuşlar Mithat ne yapıyorsun demişler? Yaptıkların çok ayıp senin 30 senelik karın sana hizmetinde hiçbir kusur etmedi. Ama ben göndermedim. Tutturmuş elin edepli kızını rezil ettiler. Bana komplo kurdular siyasetimi bitirmek için diyormuş. Ben ona komplo kurmadım. Ben onun her şeyini sakladım. Onun bana uyguladığı şiddetleri ben tamamen sakladım. Kimseye söylemedim. Benim Fatma diye karşı komşum var bir tek o benim dayak yediğimi biliyor. Bana yemek verdi. 15 gün evden çıkmadım” dedi.

ÜZÜNTÜDEN 26 KİLO VERDİM

Evde hapis hayatı yaşadığını söyleyen Soylu, “Kendisi Süleyman Soylu’ya güveniyor. Salih Kılıf kendisi de arkadaşıma anlatmış Şuanda dengesini tamamen kaybetmiş durumda. Beni Süleyman Soylu ile Mustafa Yel ile görüştürün ben Ocak ayından beri evin içinde hapis hayatı yaşadım. Hiçbir yere çıkmadım. O kötü olmasın diye çıkmadım. Ben 26 kilo verdim üzüntüden” dedi.

SOYLU İDDİALARI REDDETTİ

Habertrak Muhabirinin telefonla ulaştığı Soylu iddiaları reddetti. Eşi sevgi Soylu’nun kendisini darp ettiğini iddia eden Mithat Soylu, “Ben ne bankayı ne de kasayı boşalttım. Bankanın kayıtlarında belli. Benden Biray önce kasaya eşim girmiş. Alacağını almış. Bende olaydan sonra bankaya dilekçemi verdim. Kasayı açtım. Ben kimseyi darp etmedim. O bilgi tamamen yanlış. Torunlara bakma tartışmasından dolayı durum buraya geldi. Kendisi zaten depresyon ilacı da kullanıyor. Aramızda böyle bir olay oldu. Kasa boşaltmadım. Kasayı boş buldum. Bu belgeli. Ziraat Bankası’nın kayıtlarında mevcut” dedi.