ALIRKEN YEDEK PARÇALARI İLE SATIN ALDI

ALIRKEN YEDEK PARÇALARI İLE SATIN ALDI
Almanya’da uzun yıllar ticaret yaptıktan sonra kesin dönüş yapan Tekirdağlı işadamı Abdullah Özdemir, 1975 yılında Almanya’dan satın aldığı Vosvos’una gözü gibi bakıyor. 43 yıldır otomobilini kullanan Özdemir, otomobili...

Almanya’da uzun yıllar ticaret yaptıktan sonra kesin dönüş yapan Tekirdağlı işadamı Abdullah Özdemir, 1975 yılında Almanya’dan satın aldığı Vosvos’una gözü gibi bakıyor. 43 yıldır otomobilini kullanan Özdemir, otomobili Almanya’da alırken yıllar sonra yedek parça bulamam diye birer adette otomobilin bütün yedek parçalarını satın almış.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan Abdullah Özdemir’in ilginç bir hayat hikayesi var. Aslen Sivaslı olan Özdemir, Ortaokul ve liseyi devlet desteği ile okumuş. Ankara’da dil tarih coğrafya fakültesini bitiren Özdemir, bir dönem Sümerbank’ta çalıştıktan sonra ise ticarete alışmış.

Özdemir hep hayalindeki Nükleer Fiziği okumak için Almanya’ya gitmiş. Türkiye’nin nükleer fizik alanında eğitim gören ilk isimlerinden biri olan Özdemir, bu alana ilişkin ise çok sayıda çalışmaya imza atmış. Almanya’da bir firmada yöneticilik yapan Özdemir, daha sonra ise Almanya’da kendi firmasını kurarak 26 yıl boyunca burada yaşamış.

Bacağındaki rahatsızlık nedeniyle Türkiye’ye dönen Özdemir, sakin bir yer olduğu için Tekirdağ’da villa alarak buraya yerleşmiş. Türkiye’de çok sayıda bilimsel çalışmaya imza atan Özdemir, ilerleyen yaşına rağmen Almanya’dan aldığı Vosvos’una gözü gibi bakıyor.

Arabasının 1975 yılında aldığını söyleyen Özdemir, “1975 yılında Almanya’dan aldım. Bir süre Almanya’da arabayı kullandım. Daha sonra ise Türkiye’ye şoförümle gönderdim. 43 yıldır kullanıyorum. O zaman alırken ileriki yıllarda yedek parça bulamam diye birer adette arabanın bütün yedek parçalarından aldım. Bu yaşıma rağmen bu konforu başka arabada bulamıyorum. Ama satmayı düşünüyorum. 60  bin TL’ye satmayı düşünüyorum. Bütün parçaları orijinal. Üzerinde de 10 bin liralık yedek parça var” diye konuştu.