ARKASINDA HOŞ BİR SEDA BIRAKTI

ARKASINDA HOŞ BİR SEDA BIRAKTI
Uzun yıllar vali ve kaymakam korumalığı yapan adı yaptığı görevle efsaneleşen Sivaslı Rüstem Yılmaz’a emekli olması nedeniyle veda yemeği düzenlendi.Veda yemeğinde duygulanan Yılmaz’a plaketini Süleymanpaşa Kaymakamı...

Uzun yıllar vali ve kaymakam korumalığı yapan adı yaptığı görevle efsaneleşen Sivaslı Rüstem Yılmaz’a emekli olması nedeniyle veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeğinde duygulanan Yılmaz’a plaketini Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt takdim etti. Yurt, konuşmasında, “Uzun yıllar Vali ve Kaymakam koruma görevi yapan güzel insan Rüstem Yılmaz’ın emekliliği, Kaymakamlık şefimiz İrfan Meta’nın Edirne/İpsala İlçe Yazı işleri Müdürlüğüne atanması dolayısıyla Kaymakamlık personeli ile veda gecesi yaptık. Hoş sohbet ortamında eski günleri andık, kendilerine teşekkür ettik, hüzünle arkadaşlarımıza veda ettik. Bahtları açık olsun.” Dedi.

Sivaslı Rüstem Yılmaz mesleğe Danıştay 2. Daire Üyesi iken hain bir saldırıda şehit edilen Mustafa Yücel Özbilgin’in koruması olarak Adıyaman’da  başladı. Daha sonra ise Afyonkarahisar’da Ahmet Özyurt’un koruması olarak görev yaptı. Özyurt’un Tekirdağ’a tayin olması ile birlikte Özyurt şoförü Cafer Yücel ve yakın koruması Rüstem Yılmaz’ı da yanında getirdi. Burada da Özyurt, Aydın Nezih Doğan, Zübeyir Kemelek’in korumalığını yapan Yılmaz, bir dönemde AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi’ye danışmanlık yaptı.

Meslekte 33 yılını dolduran Yılmaz, emekliye ayrıldı. Tekirdağ’da 7’den 70’e herkesin kalbine girmeyi başaran Yılmaz, arkasında sağlam bir dostluk bıraktı.