ASYAPORT’TAN 200 KİŞİYE DAHA İŞ KAPISI

ASYAPORT’TAN 200 KİŞİYE DAHA İŞ KAPISI
Onlarca Tekirdağlı’ya iş kapısı açan Türkiye’nin en büyük konteynır limanı Asyaport, yeni hizmet binası ile birlikte 200 beyaz yakalıya daha iş verecek. Krize rağmen durmayan Asyaport’ta kapasite hergeçen gün artırılıyor.MODERN...

Onlarca Tekirdağlı’ya iş kapısı açan Türkiye’nin en büyük konteynır limanı Asyaport, yeni hizmet binası ile birlikte 200 beyaz yakalıya daha iş verecek. Krize rağmen durmayan Asyaport’ta kapasite hergeçen gün artırılıyor.

MODERN HİZMET BİNASINDA SONA GELİNDİ

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olma özelliğine sahip  Barbaros’taki Asyaport Limanı’nda şu günlerde hummalı bir çalışmanın sonuna geliniyor. Asyaport 5 katlı cam kaplama kendi hizmet binası inşa ediyor. Bitmek üzere gelen bina kısa sürede hizmete girecek.

200 BEYAZ YAKALIYA İŞ KAPISI

Hizmet binasının tamamlanmak üzere geldiğini ifade eden Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, “Modern binamız kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Medlog ve MSC firmalarının bazı operasyonel bölümleri İstanbul’dan buraya kaydırılacak. Bina bittiğinde dükümantasyon, pazarlama ve muhasebe alanlarında 200 kişilik bir kadro burada yaratılacak. Bu kadronun bir kısmı İstanbul’dan yine büyük bir kısmı da Tekirdağ’dan olacak” dedi.

KONTEYNIRDAN DÜNYAYI YÖNETİLİYOR

Denizcilik ve deniz taşımacılığı konusunda Türkiye’nin sayılı isimlerinden biri olan Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, mesaisinin büyük bir bölümünü konteynırdan oluşturulan bürosunda geçiriyor. Misafirlerini de burada ağırlayan Soyuer’in ilk defa burada görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

BİNANIN TEPESİNE KOYACAK

10 yıldır konteynırın içinde çalışan Soyuer, yeni binanın bitmesinin ardından 10 yıllık ofisini modern binanın üzerine yerleştirecek. Soyuer, yeni binada kendine modern bir ofis yaptırsa da zaman zaman kendisi ile özdeşleşen ofisinde mesai yapacak.