BİR GÜNE SIĞAN MUTLULUK

BİR GÜNE SIĞAN MUTLULUK
Tekirdağ'da engelli gençler jandarma üniformalarını giyip, temsili bir günlük askerlik için yemin etti.Engelli gençlere yönelik Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ...

Tekirdağ'da engelli gençler jandarma üniformalarını giyip, temsili bir günlük askerlik için yemin etti.

Engelli gençlere yönelik Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş'ın yanı sıra temsili bir günlük askerlik yapan çok sayıda engelli genç aileleriyle birlikte katıldı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemin töreni, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende jandarma komutanlığınca jandarma üniformaları giydirilen 29 engelli genç ay yıldızlı bayraklar ve silahlarla donatılan masalara el basarak yemin etti.

İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş törende yaptığı konuşmasında, "Jandarma Genel Komutanlığı direktifleri doğrultusunda bir günlük askerlik uygulamasına katılarak, bizleri onurlandırdınız. Sizleri birliğimizde görmenin mutluluğu içerisindeyiz. Anayasamızın 70'inci maddesinde vatan hizmeti her türkün hakkı ve ödevi olarak düzenlenmiştir. Askerlik mükellefiyeti asker-millet kavramının dünyadaki yegane örneğini teşkil eden Türk Milleti için bir onul vesilesidir. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey, bunun haklı gururunu ömür boyu yaşamaktadır. Bugün burada Türkiye Cumhuriyetinin kanun ordusu olan Jandarma Genel Komutanlığı saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için aramıza katılan engelli evlatlarımız, heyecan ve coşku ile üniformalarını giymiş, kahraman birere Mehmetçik olarak işte onurla karşınızda durmaktadırlar" dedi.

Engelli askerlerin yemin etmesinden sonra tören sona erdi.