BÜYÜKŞEHİR BU HAREKETİ İLE PES DEDİRTTİ

BÜYÜKŞEHİR BU HAREKETİ İLE PES DEDİRTTİ
Serhat şehri Edirne yüzyılın sel felaketi ile boğuşurken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi skandal bir uygulamaya imza attı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bütün operatörlerden cep telefonlarına geçtiği kısa mesajda, “Edirne’de...

Serhat şehri Edirne yüzyılın sel felaketi ile boğuşurken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi skandal bir uygulamaya imza attı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bütün operatörlerden cep telefonlarına geçtiği kısa mesajda, “Edirne’de meydana gelen sel felaketi sonrasında yürütülen çalışmalara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından verilen destekle ilgili haber, 29 Kasım 2018 Perşembe (bugün) saat 18:00’de Halk TV Ana Haber bülteninde yayınlanacaktır. Haberi Halk TV’den izleyebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Büyükşehrin bu hareketi doğal afeti şova çevirmek olarak yorumlandı.

EDİRNE’YE DESTEK EKİBİ GÖNDERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sağanak yağışlar sonrasında sel felaketi yaşanan Edirne’ye itfaiye ve kurtarma ekipleri gönderdi. Afet nedeniyle başlatılan kurtarma ve tahliye çalışmalarında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ekipleri de görev aldı. Büyükşehir Belediyesi, 3 itfaiye aracı, su tahliyesinde kullanılacak olan 20 adet motopomp ve 10 personel ile Edirne’de yürütülen çalışmalara katıldı.

BU MESAJI ATTILAR

Buraya kadar herşey normaldi. Büyükşehir Belediyesi’nden cep telefonlarına akşam saatlerinde, “Edirne’de meydana gelen sel felaketi sonrasında yürütülen çalışmalara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından verilen destekle ilgili haber, 29 Kasım 2018 Perşembe (bugün) saat 18:00’de Halk TV Ana Haber bülteninde yayınlanacaktır. Haberi Halk TV’den izleyebilirsiniz” şeklinde bir mesaj geldi.

TEPKİ ÇEKTİ

Bu durum sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. #YazıklarOlsun başlığı ile tepkilerini dile getiren vatandaşlar “Doğal afet olmuş yardım ediyorsun bunun şovunu yapıyorsun, böyle rezillik mi olur!!! Sizden de bu beklenir” yorumunu yaptı. Bir vatandaş ise, “Adamlar orada suda çırpınıyor, bizim başkan çıkmış seçim öncesi şov yapıyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. CHP’li Belediyeler bu şekilde izlenmeyen Halk TV kanalına para aktarıyor” dedi.