EFSANE EMEKLİ OLUYOR

EFSANE EMEKLİ OLUYOR
Uzun yıllar Adıyaman Afyon ve Tekirdağ’da vali korumalığı, milletvekilli danışmanlığı yapan şuanda ise Süleymanpaşa Kaymakamlığı özel kalem müdürlüğünde görev yapan efsane koruma polisi Rüstem Yılmaz emekli olmaya...

Uzun yıllar Adıyaman Afyon ve Tekirdağ’da vali korumalığı, milletvekilli danışmanlığı yapan şuanda ise Süleymanpaşa Kaymakamlığı özel kalem müdürlüğünde görev yapan efsane koruma polisi Rüstem Yılmaz emekli olmaya hazırlanıyor.

Sivaslı Rüstem Yılmaz mesleğe Danıştay 2. Daire Üyesi iken hain bir saldırıda şehit edilen Mustafa Yücel Özbilgin’in koruması olarak Adıyaman’da  başladı. Daha sonra ise Afyonkarahisar’da Ahmet Özyurt’un koruması olarak görev yaptı. Özyurt’un Tekirdağ’a tayin olması ile birlikte Özyurt şoförü Cafer Yücel ve yakın koruması Rüstem Yılmaz’ı da yanında getirdi. Burada da Özyurt, Aydın Nezih Doğan, Zübeyir Kemelek’in korumalığını yapan Yımaz, bir dönemde AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi’ye danışmanlık yaptı.

Meslekte 33 yılını dolduran Yılmaz, emekliye ayrılıyor. Tekirdağ’da 7’den 70’e herkesin kalbine girmeyi başaran Yılmaz, arkasında sağlam bir dostluk bıraktı.

Yılmaz, sosyal medya hesabında, “Bugün meslekte 33.yıldönümüm ve Yaklaşan Emeklilik kutlamam. Bana sürpriz yapan Sayın Kaymakamımız Arslan Yurt ve değerli mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. İyiki varsınız. Hayatın en büyük hediyesi gerçek dostluktur ve ben bunu kazandım” dedi.