İLK ZİYARET ONDAN

İLK ZİYARET ONDAN
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, beraberindeki heyet ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, beraberindeki heyet ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mümin Şahin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Çakıcı, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Prof. Dr. Erdoğan Gültekin, Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Kuzu, Ak Parti Süleymanpaşa Aday Adayı Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, misafirler ve akademisyenler hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin “Cumhurbaşkanımızın takdiri ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Üniversitemizin kentsel ve bölgesel anlamda sosyal ve kültürel değişimine öncülük etmek, kalkınmasını desteklemek, eğitim ve araştırmada öncü, şehir ile iç içe olan örnek bir eğitim kurumu noktasına getirmek için bugünden itibaren vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağımızın bilinmesini isterim. Bir bayrak devraldık, üniversitemizi hak ettiği saygın konumuna getirmek için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” sözlerine yer verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop da yeni atanan Rektörü kutlayarak “Bundan sonraki eğitim öğretim faaliyetlerinde Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet edeceklerini düşünüyor ve kendilerini kutlayarak başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundular.

Şentop’un şeref defterini imzalaması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret son buldu.