İNSANA DOKUNMAK İÇİN YOLA ÇIKTI

İNSANA DOKUNMAK İÇİN YOLA ÇIKTI
Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP Süleymanpaşa Belediye Meclisi’ne Başkan Ekrem Eşkinat’ın kontenjanından aday oldu. Tecrübeli iş kadını Başol, özel sektörde ve STK'larda kazandığı tecrübesini...

Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP Süleymanpaşa Belediye Meclisi’ne Başkan Ekrem Eşkinat’ın kontenjanından aday oldu. Tecrübeli iş kadını Başol, özel sektörde ve STK'larda kazandığı tecrübesini sosyal belediyecilik projeleri ile hayata geçirmeyi planlıyor.

DAYISINA LAYIK OLMAK İSTİYOR

Hayrabolu’nun Tatarlı köyünde dünyaya gelen Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP’den Süleymanpaşa Belediye Meclisi’ne Başkan Ekrem Eşkinat’ın kontenjanından aday oldu.

SOSYAL YÖNÜ AĞIR BASIYOR

Bu dönem aynı zamanda Hayrabolu Belediye Başkanlığına aday adayı d olan başarılı eczacı Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni olmanın ağırlığını ve gururunu üzerinde taşıyor. Başol, tabiri caizse siyasetin içinde büyümüş. 2015 yılında aktif siyasete CHP içinde başlayan Başol, CHP’nin 2016 da yapılan il kongresinde il yönetim kuruluna seçildi. 3 yıla yakın bir süredir yoğun olarak Tekirdağ her noktasındaki tüm etkinliklere katılım sağlamaya gayret gösteren Başol’un tek amacı Tekirdağlı insanlara hizmet etmek. Sivil toplum örgütleri içinde de aktif görevler alan Başol, Kızılay başta olmak üzere acil durum arama kurtarma derneği, Namık Kemal Üniversitesi tıbbi etik kurulu ve eczacılar meslek odasında devamlı olarak görev alıyor.

KADINLARIMIZ VE ÇOCUKLARIMIZLA İLGİLİ PROJELERE AĞIRLIK VERECEĞİZ

Kadınlarla ilgili projelerin içinde olacağını kaydeden Başol, “Ekrem Eşkinat ile birlikte çalışmak beni fazlası ile memnun edecektir. Sayın Başkan Süleymanpaşa’nın çehresini değiştirdi. Gerek sosyal belediyecilik anlayışı gerekse çocuk ve kadınlara yönelik projeleri takdire şayan. Bu dönem daha da özellikle kadınlarımız ve çocuklarımızla ilgili projelere ağırlık vereceğiz. Onların iş gücünde daha fazla yer almasını sağlayacağız. Kadınımızın emeğini ön plana çıkartan projeleri hayata geçireceğiz. Kadının mutlu olduğu yerde toplumlar mutlu olur. Kadın anadır, kadın emektir” dedi.

MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI DA KADINLARI DA MUTLU OLACAK

Projelerde kadınları ve çocukları ön plana çıkaracaklarını aktaran Başol, “Sosyal belediyeciliğimiz her gün daha da artarak devam ediyor. Çocuklarımızı kreşlerle buluşturuyoruz. Sayın başkanımızın öncülüğünde bu yeni dönemde artarak devam edecek. Her mahalleyi sosyal demokrat belediyeciliğin eğitim anlayışı ile tanıştıracağız. Mutlu Kent’in çocukları da kadınları da mutlu olacak. Toplumun değişimi dönüşümü kadınla çocukla başlar. Kadını eğitirseniz toplumu eğitirsiniz. Belediyecilik halka dokunmaktır. Belediyecilik bir tas sıcak çorbadır. Belediyecilik insanların kalbine girmektir” diye konuştu.