MEĞERSE AYBAYRAK’IN O SÖZLERİ YALANMIŞ

MEĞERSE AYBAYRAK’IN O SÖZLERİ YALANMIŞ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Kumbağ ve Barbaros’u vidanjörlerin tarih olduğu yönünde açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Hane başı 4 bin TL’yi bulan kanalizasyon bağlama...

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Kumbağ ve Barbaros’u vidanjörlerin tarih olduğu yönünde açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Hane başı 4 bin TL’yi bulan kanalizasyon bağlama bedeli nedeniyle iki mahallede sadece evlerin ve işyerlerinin yüzde 10’nun sisteme bağlandığı kaydedildi. Vatandaşlar ise bağlantı bedellerine indirim yapılmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Büyükşehir Belediye TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Tekirdağ’ın turistik beldeleri Kumbağ ve Barbaros mahallesine Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı çalışmasını yapmıştı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Büyükşehir Beleidye Başkanı Albayrak, Kumbağ ve Barbaros'u vidanjörden kurtardıklarını ve vidanjörlerin tarih olduğunu söylemişti.

Durumun Albayrak’ın söylediği gibi olmadığı ortaya çıktı. Yüksek kanalizasyon bağlama bedelleri nedeniyle sadece konutların işyerlerinin yüzde 10'nun kanalizasyona bağlantısı yapıldı. Bir evin bağlantısı 5 bin 10 bin lira arasında değişen maliyete çıkıyor. İki mahallede de yaz döneminde vidanjör kullanımı devam edecek. Vatandaşlar acilen bağlantı ücretlerine indirim yapılmasını istiyor.