REKTÖRE BİR TWİT ATTI SORUN ÇÖZÜLDÜ

REKTÖRE BİR TWİT ATTI SORUN ÇÖZÜLDÜ
Üniversite hastanesinden randevu sistemi çalışmadığı için randevu alamayan bir vatandaş gece saatlerinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin’e bir twit attı. Sorunu çözen Rektör Şahin, hastanenin yeni bölümlerinin...

Üniversite hastanesinden randevu sistemi çalışmadığı için randevu alamayan bir vatandaş gece saatlerinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin’e bir twit attı. Sorunu çözen Rektör Şahin, hastanenin yeni bölümlerinin açılması için çalışacağını söyledi.

BEŞ ANA VİZYONUNU AÇIKLADI

Prof. Dr. Mümin Şahin ziyarette yaptığı açıklamada, "Üniversite için 5 ana vizyonum söz konusu. Bunlardan bir tanesi huzurlu ve güvenli bir kampüs ortamı hazırlamak. Öğrencilerimize, öğrenci odaklı ulaşımı erişilebilir bir kampüs ortamı, bir yönetim anlayışı sağlamak. Öğretim üyelerimizin özlük haklarıyla uğraşmamak bunlar birinci hedefim" ifadelerini kullandı.

"YÖK ARTIK KALİTE VE AKREDİTASYON OLAYINA ÇOK ÖNEM VERİYOR"

Namık Kemal Üniversitesine bağlı fakültelerin akreditasyon alması için çaba göstereceklerini vurgulayan Rektör Şahin, "Malumunuz YÖK artık kalite ve akreditasyon olayına çok önem veriyor. Artık öğrencilerimizin tercih kılavuzlarında tercih ettikleri üniversitenin yanındaki bölümlerde akredite olup olmadıkları yazacak. Bu da çok önemli sebep. Çünkü üniversitenin seçilebilirliğini ve tercih edilebilirliğini yukarıya çıkaracak bir uygulama bu. Maalesef Namık Kemal Üniversitesinde akredite olmuş bir bölüm yok. Tıp fakültesi buna çok yakın. Geçen hafta akademik kurula da katıldım. Onlar inşallah yakın zamanda alacaklar ve diğer bölümlerde de bu akreditasyonu tamamlamak istiyorum. Bunlarla çalışması için talimat verdim. Bunların da takipçisi olacağım" dedi.

"ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİ TAM ANLAMIYLA SAĞLAMAK İSTİYORUM"

Üçüncü vizyonunun üniversite sanayi işbirliğini tam anlamıyla sağlamak olduğunu ifade eden Rektör Şahin, "Çorlu bölgesinde 2 bine yakın irili ufaklı işletmemiz mevcut. Tekirdağ'da 13 Organize Sanayi Bölgemiz var. Biliyorsunuz 4 tane limanımız var. Fakat Çorlu dışında bu tam olarak uygulanamamış. Fakültelerimizde 7+1 modelimiz var. Yine YÖK'ün son yıllarda çıkardığı Meslek Yüksek Okullarımızda yine 3+1 modelleri var. Veya değişik ikili protokollerle üniversite sanayi işbirliği tam anlamıyla sağlamak istiyorum. Artı yine projeler üretmek, sanayinin problemlerini çözebilecek projeler ve çözümler üretebilmek en büyük hedeflerimden bir tanesi" diye konuştu.

Dördüncü vizyonunu da anlatan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, "Balkanlar yanı başımıza bugüne kadar Trakya Üniversitesi söz sahibiydi. İnşallah Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü ile geliştirecekleri projelerle Türk soyu vatandaşlara ve Balkanlar'a yönelik projeler üretmek amacındayım. Bunu da inşallah proje ekibim çalışıyor. En kısa zamanda Balkanlar'da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin de adını sıkça duyacağız. Bunu duyurmak istiyorum" şeklinde konuştu.

"ŞEHİR VE ÜNİVERSİTE BÜTÜNLEŞMESİNİ SAĞLAMAK İSTİYORUM"

Üniversite ve şehir bütünlüğünün mutlaka sağlamak istediğini de aktaran Rektör Şahin, "Bir diğer vizyonum burada olmazsa olmazım. Tekirdağlı olarak üniversite şehir bütünlüğünü sosyal-kültürel-bilimsel ve sağlık alanında tam anlamıyla tamamlamak istiyorum. Bunların içerisinde çiftçimizin problemlerine yönelik çözümler üreten bir üniversite, balıkçılarımızın sorunlarına çözüm üreten bir üniversite, hayvancılıkla uğraşan çiftçimize insanımıza çözüm üreten bir üniversite gibi uygulamalarla inşallah şehir ve üniversite bütünleşmesini tam anlamıyla sağlamak istiyorum. İnşallah başarılı oluruz" diyerek açıklamasını noktaladı.

BİR TWİT ATTI SORUN ÇÖZÜLDÜ

Hastanedeki randevu sıkıntısının aşıldığını söyleyen Şahin, “Geldiğimiz hasta bana gece bir twit atmış. Randevu sistemi bir senedir çalışmıyormuş. Başhekim Erdoğan hocayı, firmayı aradım. Sorun çözüldü. Yüzde 94 ile yüzde 99 arasında çalışıyor. Şuanda doktorlar 20 gün süreli poliklinik veriyor.  Bu konuda çok şikayet var bu işin takipcisiyim. Eskik olan yerleri de tamamlayarak Tekirdağ’ın hizmetine sokacağız. Tekirdağ’ın kızanıyım. Allah sağlık verdiği ölçüde şehrimize hizmet edeceğim. Bu görevi yüz akı ile yapıp Allah yüzakı ile bırakmak nasip etsin. Şantop hocamızın gayretleriyle yenidoğan, pet, radyoterapi ve kök hücre merkezlerini hayata geçireceğiz. Bunun bütçesi 6 milyon. Üniversite şehir bütünleşmesini sağlamak istiyorum.” dedi.

HUKUK FAKÜLTESİ GELİYOR

Hukuk fakültesinin seneye faaliyete başlayacağını kaydeden Şahin, “Hukuk fakültesine sadece araştırma görevlileri alınmış. Binası ile ilgili bir çalışma yok. Projesini hazırlatıyorum. Hukuk fakültesini en kısa zamanda kuracağız. Açmak için 8 öğretim üyesi gerekiyor. Seneye inşallah hukuk fakültesini hayata geçirmek istiyorum” dedi.