STK TECRÜBESİNİ SİYASETE AKTARACAK

STK TECRÜBESİNİ SİYASETE AKTARACAK
Tekirdağ’ın tanınmış eczacılarından Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, Millet İttifakı Adayı Ekrem Eşkinat’ın listesinden meclise aday oldu. 2005-2015 arasında 10 yıl Tekirdağ Eczacı Odası Başkanlığını...

Tekirdağ’ın tanınmış eczacılarından Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, Millet İttifakı Adayı Ekrem Eşkinat’ın listesinden meclise aday oldu. 2005-2015 arasında 10 yıl Tekirdağ Eczacı Odası Başkanlığını da yürüten Ersöz, sivil toplum kuruluşlarında kazandığı tecrübe ve birimi siyasete aktaracak.

STK’LAR DA AKTİF GÖREV ALDI

Tekirdağ’da 27 yıldır serbest eczacılık yapan Ufuk Bekir Ersöz CHP’li Süleymanapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın listesinde 6. Sıradan meclise aday oldu. 10 yıl Tekirdağ Eczacı Odası  Başkanlığı görevinde bulunan Ersöz, 2014 yılından bu yana da kurucusu olduğu Süleymanpaşa Kent Konseyi başkanlığınıda başarıyla yürütüyor.

  1. SIRADAN MECLİSE ADAY OLDU

Evli 2 çocuk babası olan Ersöz’ün Eşi Gülay Ersöz de Resim öğretmenliği yapıyor.  Ersöz, “2005-2015 yılları arasında eczacılar odasında görev aldım. 2014 yılında ise yeni kurulan Süleymanpaşa Kent Konseyi’ne kurucu başkan olarak seçildim. Bu görevimi halen sürdürüyorum. 1992 yılında başladığım mesleğimde 27 yılımızı geride bıraktık. Sayın Eşkinat’ın listesinde Belediye Meclis üyesi adayı oldum. Göreve geldiği günden bu yana gecesi gündüzünü şehri için harcayan Eşkinat ile birlikte görev almak fazlasıyla beni mutlu edecektir. Amacımız Tekirdağ’ımıza Süleymanpaşa’mıza daha faydalı işler yapabilmek. STK’larda kazandığımız tecrübemizi siyasette de devam ettirerek şehrimizin sosyal ve kültürel alanda gelişmesini sağlamak için yola çıktık” dedi.