VATANDAŞLAR ÇAMURLU SUYA İSYAN ETTİ

VATANDAŞLAR ÇAMURLU SUYA İSYAN ETTİ
Türkiye’nin en pahalı suyunu içen Tekirdağlılar bu sabah çeşmelerini açtıklarında kahverengi çamurlu su ile karşılaştı. Sosyal medyada çamurlu suyu paylaşan vatandaşlar şehir şebekesinden su yerine çamur akmasına tepkilerini...

Türkiye’nin en pahalı suyunu içen Tekirdağlılar bu sabah çeşmelerini açtıklarında kahverengi çamurlu su ile karşılaştı. Sosyal medyada çamurlu suyu paylaşan vatandaşlar şehir şebekesinden su yerine çamur akmasına tepkilerini dile getirdiler.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde çeşmelerini açan vatandaşlar çamurlu su karşısında şaşkına döndü. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Teski eleştirilerin hedefi haline geldi. Şehrin en kalabalık mahallesi Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşlar, kahverengi akan su ile adeta şaşkına döndü.

Türkiye’nin en pahalı suyunu içtiklerini söyleyen Hürriyet Mahallesi sakinleri şehir şebekesinden akan çamurlu suyu gösterip tepkilerini dile getirdiler. Çamur akan çeşmenin başında saatlerce bekleyen vatandaşlar buna rağmen çamurlu suyun akmaya devam ettiğini söylediler.

Tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Bu ilk değil. Türkiye’nin en pahalı suyunu içiyoruz. Ama çeşmelerden adeta çamur akıyor. Dakikalarca çamurun akıp temiz suyun gelmesini bekledik ama yine de çamur aktı. Yetkililer bir an önce gerekeni yapmalı. Bu su içilmek bir yana bu su ile banyo bile yapılmaz" dedi.