YENİ VALİDEN ÇEVRE İTİRAFI

YENİ VALİDEN ÇEVRE İTİRAFI
Tekirdağ Basını ile bir araya gelen Vali Aziz Yıldırım ‘’Tekirdağ’da ilk geldiğim günden bu yana, daha öncesinde de biliyorduk ama çevre bir kere çok önemli. Biz bu kadar sanayileşirken çevre ile barışık bir sanayi kurabilirdik....

Tekirdağ Basını ile bir araya gelen Vali Aziz Yıldırım ‘’Tekirdağ’da ilk geldiğim günden bu yana, daha öncesinde de biliyorduk ama çevre bir kere çok önemli. Biz bu kadar sanayileşirken çevre ile barışık bir sanayi kurabilirdik. Bunu şimdi yapmaya çalışıyoruz ve bunu da hep birlikte başaracağız. Bununla ilgili olarak, Çevre bakanlığımız, Tarım orman bakanlığımı bununla ilgili çok ciddi projeler üretiyor ve bu projeleri de uygulamaya koymuşlar. Projelerin sonucunu aldıktan sonrada bunların çevreye olumlu katkısını da hep birlikte takip edebileceğiz. Önemli olan budur. Gerek toprağımızın, gerek suyumuzun, gerekse havamızın çok daha hassas bir şekilde korumamız lazım” dedi.

TEKİRDAĞ BASINI İLE BİRAYA GELDİ

Son yayınlanan valiler kararnamesi ile birlikte Tekirdağ’a atanan Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları ile Polisevinde bir araya geldi. Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Polisevinde basın mensupları ile bir araya gelen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak akıllarda ki soru işaretlerini giderdi. Düzenlenen basın toplantısına, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ İl Jandarma Komutan Yardımcısı, Tarım İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, İl Milli Eğitim müdürü katıldı.

KİMSENİN TEREDDÜTÜ OLMASIN

FETÖ ile mücadele kapsamında aynı kararlılıkla mücadele edeceklerinin altını çizen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım;  “Arkadaşlar FETÖ’nün 15 Temmuz’dan sonra gördüğümüz yüzü şudur ki, bütün illerimizde hatta bütün sektörlerde üretim yapan para ile uğraşan bütün sektörlerde ciddi bir yayılmaya gayret etmişler. Bununla ilgili olarak ta görev yapmış olduğumuz illerde ki mücadelemiz nasılsa burada da aynısını devam ettireceğiz. Zaten bunlar ile ilgili olarak, hem emniyet müdürlüğümüz hem jandarmamız hem de başsavcılığımız gereken bütün incelemeleri yapmışlar, yapmaya da devam ediyorlar. Kripto dediğimiz insanlarında mutlaka bulunup ortaya çıkartılması için bütün gayretlerini sarf ediyorlar tabii ki bunun delillendirilmesi önemli, arkadaşlarımız da bununla ilgili gayret ediyorlar. Biz de elele vererek hem tecrübelerimizden hem de bildiklerimizden faydalanmak sureti ile FETÖ ile de mücadele ediyoruz. Bu konuda kimsenin en ufak bir tereddüttü olmasın. Bütün mesele vatana millete hizmettir, bunun bekası aleyhine gayret eden kişilerin hepsiyle de mücadelemiz sürecek.’’ İfadelerini kullandı.

YATIRIMLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK

Tekirdağ’da yapılan kamu yatırımlarının aynı hızda devam edeceğini belirten Vali Yıldırım; ‘’Kamu yatırımlarından burası da hakettiği yatırımı almış, daha mı fazla olmalı? evet daha fazla olabilirdi. Fakat bunlar bakanlıklarımızın bütçeleri ile alakalı, genel bütçemiz ile alakalı kaynakla alakalı konular. Benim görebildiğim kadarıyla özelliklede İstanbul’un hemen yanı başında olması ile de Karayolları ağının benin gezebildiğim kadarıyla oldukça iyi olduğunu görüyorum. Zamanla daha da iyi olacaktır. Çünkü Tekirdağ şuanda ki karayolları ağının kalitesine ulaşamamış yerler başka yerlerde var. Bizim arzumuz tabii ki daha güzel hale getirmektir. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman söylüyorlar, ‘Bölünmüş yollara ağırlık verin’ diye. Yaklaşık 20 bin Km bölünmüş yol yapıldı, bunlar daha da artacak. Eskiden sadece asfalt olsun isterken bugün standartları hepimiz yükselttik. Yatırımlar devam edecek, özellikle yatırımların buraya gönderilmediği şeklinde herhangi bir şey yok. Spor alanında Eğitim alanında yine aynı şekilde bakanlıklarımızın kurumlarımızın bütçesi ile alakalı bir hadise.’’ Şeklinde konuştu.

BİRBİRİMİZLE BARIŞIK YAŞAMAK ZORUNDAYIZ

Çevre konusunda çok hassas olduğunun altını çizen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım; ‘’Tekirdağ’da ilk geldiğim günden bu yana, daha öncesinde de biliyorduk ama çevre bir kere çok önemli. Biz bu kadar sanayileşirken çevre ile barışık bir sanayi kurabilirdik. Bunu şimdi yapmaya çalışıyoruz ve bunu da hep birlikte başaracağız. Bununla ilgili olarak, Çevre bakanlığımız, Tarım orman bakanlığımı bununla ilgili çok ciddi projeler üretiyor ve bu projeleri de uygulamaya koymuşlar. Projelerin sonucunu aldıktan sonrada bunların çevreye olumlu katkısını da hep birlikte takip edebileceğiz. Önemli olan budur. Gerek toprağımızın, gerek suyumuzun, gerekse havamızın çok daha hassas bir şekilde korumamız lazım. İstihdam önemli, üretim önemli, ekonomiye katkı çok önemli, dünya da ekonomik alanda pazarlarda mücadele etmek çok önemli ama bununla birlikte yaşadığımız çevrede ki bizler, sizler, burada yaşayan insanlarda çok önemli. O yüzden birbirimizle barışık yaşamak zorundayız.’’ Diyerek konuşmasını noktaladı. Polis evinde gerçekleşen toplantının ardından toplu fotoğraf çekimi ile birlikte son buldu.