Ailelere Kasım Ayında Sosyal Yardım! Aile Bakanlığı 582 Milyon TL Verdi

Ailelere Kasım Ayında Sosyal Yardım! Aile Bakanlığı 582 Milyon TL Verdi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz haftanın ortalarında kasım ayı destek ödemesini hesaplara aktardı.

Dar gelirli ailelere destek olabilmek için kasım ayında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli ödemeler gerçekleştiriyor. Yaşlı ve engelli vatandaşlara toplam 3.2 milyar TL değerindeki yaş ve engelli aylığı, aile destek paketi çerçevesinde 850 TL'den 1250 TL'ye kadar yükselen sosyal yardımlar, hanesinde bakıma muhtaç kişinin bakımını üstlenenlere 5097 TL evde bakım maaşı ödemesi gerçekleştirildi. Söz konusu sosyal yardımların ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal ve ekonomik destek ödemesi ile ilgili de geçtiğimiz haftanın ortalarında kamuoyuna bilgi verdi.

Aile Bakanlığı Kasım Ayı SED Yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kasım ayında SED hizmetinden yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına 582 milyon TL aktardı. Aile bütünlüğünün koruması ve çocuğun sağlıklı bir birey olarak yetişmesi için sosyal ve ekonomik destek ödemesi her ay düzenli olarak sağlanıyor. Kasım ayında da geçtiğimiz aylarda olduğu gibi ortalama 3571 TL tutarındaki sosyal ve ekonomik destek ödemesi ülke genelindeki hak sahibi vatandaşların hesaplarına ay ortasında aktarıldı. Aralık ayı ödemelerinin de ay ortasında yapılacağı tahmin ediliyor. Bu çerçevede, ortalama 3571 TL olan sosyal ve ekonomik destek ödemesi 15 Aralık civarında vatandaşlara verilebilir.

2023/10/15/turk-lirasi.jpeg

SED Yardımı Son Durum

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi ile düşük gelirli hanelerde bulunan çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal ve ekonomik destek ödemesine ilişkin güncel duyuruları merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kasım ayında sosyal bir ekonomik destek ödemesi çerçevesinde 582 milyon TL hesaplara aktardı. Ödemelerin gerçekleşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon TL yatırdık” dedi.

Haber Editörü