Aylık 1000 TL Burs Ödemesi! Toplam 10 Bin TL Veriliyor

Aylık 1000 TL Burs Ödemesi! Toplam 10 Bin TL Veriliyor
Öğrencilere sağlanan çeşitli eğitim desteklerine dair kasım ayının ortalarında da açıklamalar geliyor.

Öğrencilere destek olabilmek için çeşitli kurumlar, vakıflar ve belediyeler eğitim destekleri projeleri hayata geçirirken, öğrenciler de desteklerin ayrıntılarına ilişkin araştırmalar yapıyorlar. Bu çerçevede, kasım ayında en çok merak edilen konular arasında KYK burs ve kredi ödemelerine zam yapılıp yapılmayacağı yer alıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz süreçte yaptığı açıklamalarda KYK burs ve kredi ödemelerine 2024 yılından itibaren zam yapılacağını ve öğrencilere 2000 TL iletileceğini belirtti. KYK burs ve kredi ödemelerinin artmasının ardından, öğrenciler de belediyelerin eğitim desteklerine ilişkin araştırmalar yapıyorlar. Belediyeler de resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları bilgilendirme metinleri ile açıklamalarda bulunuyorlar.

Öğrencilere 1000 TL Eğitim Desteği

Üniversite öğrencilerine her ay düzenli olarak 1250 TL tutarındaki KYK burs ve kredi ödemeleri sağlanırken, önümüzdeki yıldan itibaren 2000 TL burs ve kredi ödemeleri verilecek. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs ve kredilerinin yanı sıra, ülke genelindeki farklı belediyeler de öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olabilmek için projeler hayata geçiriyorlar. Bu kapsamda, Burhaniye Belediyesi aylık 1000 TL olmak üzere 10 ay boyunca 250 öğrenciye burs ödemesi sağlıyor. Söz konusu burs ödemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Ali Kemal Deveciler:

“Burhaniye Belediyesi her zaman öğrencilerin yanında oldu ve olmaya devam edecek. Göreve geldiğimiz ilk günden beri gençlere yönelik birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Bunlardan biri de karşılıksız burs desteği, bildiğiniz gibi 2021 yılında 400 TL, 2022 yılında 650 TL olarak verdiğimiz bursları 2023 yılında aylık 1.000 TL olarak belirledik. Burhaniye Belediyesi olarak eğitime yaptığımız destekler ve katkılar ortada. Eğitim bizim önceliğimiz, okul öncesi dönemden başlayan eğitime destek faaliyetlerimiz, üniversite çağına kadar devam ediyor. 250 öğrencinin faydalandığı ve toplamda 2 buçuk milyon lira olarak belirlenen bütçe ile üniversite öğrencilerimize destek olurken, bunu onları borçlandırarak değil karşılıksız olarak yapıyoruz. Belediyemize gelen tüm başvurular detaylı şekilde komisyon tarafından incelenerek, bursları gerçekten ihtiyacı olan gençlerimize ulaştırıyoruz. Bu güne kadar burslarımızdan faydalanarak mezun olan gençlerimizin geleceğinin parlak olmasını temenni ediyor, öğrenimine devam eden gençlerimize de 2023-2024 eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi.

2023/10/22/turk-lirasi.jpg

Belediyelerin Eğitim Destekleri

Farklı illerde ikamet eden öğrenciler belediyelerin eğitim desteği projelerine dair araştırmalar yapıyorlar. Belediyeler de resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden projelere ilişkin açıklamalarda bulunuyorlar. Bu kapsamda, belediyelerin güncel eğitim desteği projelerine resmi internet sitelerinden erişilebilir.