TEKİRDAĞ’IN DEVLERİNİN İSTİHDAM RAKAMI

TEKİRDAĞ’IN DEVLERİNİN İSTİHDAM RAKAMI
İŞTE TEKİRDAĞ’IN DEVLERİNİN İSTİHDAM RAKAMITekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen ve Çerkezköy Hizmet Merkezi Şube Müdürü İlhan Burak Çerkezköy’de bulunan işyerlerini ziyaret ederek, Meslek Eğitim ve Beceri Geliştirme...

İŞTE TEKİRDAĞ’IN DEVLERİNİN İSTİHDAM RAKAMI

Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen ve Çerkezköy Hizmet Merkezi Şube Müdürü İlhan Burak Çerkezköy’de bulunan işyerlerini ziyaret ederek, Meslek Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ve İş Başı Eğitim Programı kapsamında görüşmelerde bulundular.

Firmalara yapılan ziyaretlerde devam etmekte olan değişik meslek gruplarındaki İş Başı Eğitim programları hakkında Çetin grubun 41, Arçelik AŞ. firmasının  33, TOMKER Sağlık Hizmetleri AŞ. (İrmet Hastanesi) in 33 kişinin yararlandığı firma yetkililerinden bilgi alındı.

İEP programları ile ilgili  olarak, karşılıklı yapılan bilgilendirmenin yanı sıra, Yünsa ile 50 kişinin katılacağı yeni bir programın ön görüşmeleri de yapıldı.

Ayrıca Erak Giyim San. Tic AŞ. İle yapılan görüşmelerde ilk aşamada 80 kişinin yararlanacağı Meslek Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)  ve İş Başı Eğitim Programı (İEP) planlaması yapıldı. Firma yetkilileri ile yapılan üst düzey görüşmelerde, vatandaşlarımızın meslek edinmesine yönelik eğitimlere yenilerinin eklenmesi hedefleniyor.